Πρακτικές οδηγίες - afetiria

Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κύριο Μενού:

Εκλογές ΤΕΕ
Mερικές πρακτικές οδηγίες

1. Οι εκλογές γίνονται σε όλη την Ελλάδα, την Κυριακή 20 Νοεμβρίου.
2. Για να ψηφίσουμε χρειαζόμαστε αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο.
3. Ψηφίζουν ΟΛΟΙ όσοι είναι Μηχανικοί, γραμμένοι στον ΤΕΕ. Δεν ψηφίζουν οι συνταξιούχοι.
4. Στην Αθήνα οι εκλογές θα γίνουν στο ΟΑΚΑ
5. Στις υπόλοιπες πόλεις οι διευθύνσεις φαίνονται στη σελίδα.
6. Οι συνάδελφοι μπορούν να ψηφίσουν όπου και να βρεθούν εκείνη τη μέρα, δεν είναι απαραίτητο να είναι στον τόπο έδρας τους.
7. Μπορούμε να βάλουμε, στο  ψηφοδέλτιο της Αντιπροσωπείας, όσους σταυρούς αντιστοιχούν σε κάθε περιφαρειακό τμήμα και τρεις σταυρούς σε υποψήφιους άλλων Περιφερειών του ίδιου συνδυασμού.
 

Οι εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών Μελών των οργάνων του ΤΕΕ θα διεξαχθούν σε όλη τη χώρα την Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2016 από τις 8 το πρωί μέχρι τις 7 το βράδυ.
Στα εκλογικά τμήματα που θα υπάρχουν ψηφοφόροι και μετά τις 7 το βράδυ, η εκλογή θα παρατείνεται με απόφαση της Εφορευτικής Επιτροπής.

Οι προσερχόμενοι στα εκλογικά τμήματα, για να ψηφίσουν, πρέπει να έχουν μαζί τους την Αστυνομική Ταυτότητα ή το Δελτίο Μέλους του ΤΕΕ ή το Διαβατήριο ή την Άδεια Οδήγησης.

Τα Μέλη του ΤΕΕ, ανεξάρτητα από τη διεύθυνση της μόνιμης διαμονής τους, μπορούν να ψηφίσουν στις παρακάτω έδρες των περιφερειακών ενοτήτων (τ. νομών) ή άλλες πόλεις που θα βρίσκονται την ημέρα των εκλογών, όπως παρακάτω:

στην  ΑΘΗΝΑ

Σε 60 εκλογικά τμήματα (με αριθμούς 1 έως 60) που θα εγκατασταθούν όλα στο Ποδηλατοδρόμιο του Ολυμπιακού Αθλητικού Κέντρου Αθηνών (Ο.Α.Κ.Α.) «ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ» – είσοδος από Λεωφ. Ολυμπιονίκη Σπύρου Λούη, Πύλη Ε’, Μαρούσι Αττικής. Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:

1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ:   ΑΑΡΩΝ  μέχρι και ΑΘΑΝΑΣΟΓΛΟΥ και όσων το  επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες καθώς και τα άτομα με κινητικά προβλήματα
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ:  ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ
3 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ:  ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΣ μέχρι και ΑΝΤΩΝΟΓΛΟΥ
4 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :  ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ
5 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :  ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ μέχρι και  ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ
6 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :   ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  μέχρι και ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ
7 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :  ΒΛΑΣΤΑΚΗΣ  μέχρι και  ΓΑΒΡΙΕΛΑΤΟΥ
8 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :   ΓΑΒΡΙΗΛ   μέχρι και  ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΟΥ
9 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :  ΓΕΩΡΓΙΖΑ  μέχρι και   ΓΙΑΝΝΟΥΚΟΣ
10 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ μέχρι και ΓΚΡΟΥΣΤΙΩΤΗΣ
11 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΓΚΡΟΥΤΣΗΣ  μέχρι και  ΔΑΡΑΣ
12 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΔΑΡΑΤΖΗΣ  μέχρι και ΔΗΜΗΤΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ
13 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και  ΔΡΑΚΟΥΛΟΓΚΩΝΑ
14 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΔΡΑΚΩΝΑΚΗ  μέχρι και ΖΑΡΖΟΥΡΑΣ
15 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΖΑΡΙΔΗΣ μέχρι και ΖΩΓΡΑΦΟΠΟΥΛΟΥ
16 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΖΩΓΡΑΦΟΣ  μέχρι και ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΥ
17 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΘΩΜΟΣ  μέχρι και ΚΑΛΑΜΑΡΗΣ
18 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΑΛΑΜΑΡΙΩΤΗΣ μέχρι και ΚΑΝΑΓΚΙΝΗΣ
19 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΑΝΑΚΑΚΗ μέχρι και ΚΑΡΑΚΑΛΙΔΗΣ
20 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΑΡΑΚΑΛΠΑΚΗ μέχρι και ΚΑΡΝΑΧΩΡΙΤΗΣ
21 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΑΡΝΕΖΗΣ μέχρι και ΚΑΤΣΙΜΠΑΣ
22 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΑΤΣΙΜΠΕΡΗ  μέχρι και ΚΟΕΝ
23 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΟΖΑ  μέχρι και  ΚΟΝΤΟΡΟΥΣΗΣ
24 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΟΝΤΟΣ μέχρι και ΚΟΥΚΟΥΦΛΗΣ
25 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΟΥΛΑ μέχρι και ΚΟΥΤΣΟΥΜΑΡΗΣ
26 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΟΥΤΣΟΥΜΗΣ μέχρι και ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ
27 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΛΑΖΟΥΡΑΣ
28 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΛΑΘΟΥΡΑΚΗ  μέχρι και ΛΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ
29 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΛΙΑΝΟΣ μέχρι και ΜΑΒΙΝΑΚΗ
30 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΓΑΛΙΟΣ μέχρι και ΜΑΝΟΥΑΧ
31 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ μέχρι και  ΜΑΡΟΠΑΚΗΣ
32 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΡΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ
33 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΕΛΙΣΤΑ μέχρι και ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΣ
34 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ  μέχρι και ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ
35 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΠΑΚΟΣ  μέχρι και ΜΠΕΧΡΑΚΗΣ
36 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΠΕΧΤΣΗΣ μέχρι και ΜΠΟΧΩΤΗΣ
37 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΠΡΑΒΟΣ  μέχρι και ΝΙΚΟΛΑΟΥ
38 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΝΙΚΟΛΑΡΑΚΗΣ μέχρι και ΞΗΡΟΣ
39 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΞΗΡΟΣΤΥΛΙΔΗΣ μέχρι και ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΟΥ
40 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΣ  μέχρι και ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ
41 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  μέχρι και      ΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
42 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ  μέχρι και ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΟΥ
43 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΑΠΑΠΑΝΟΣ μέχρι και ΠΑΣΧΙΔΗΣ
44 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΑΣΧΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και  ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΕΑΣ
45 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΠΟΜΑΚΗΣ
46 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΟΜΟΝΗ μέχρι και ΡΕΛΛΟΣ
47 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΡΕΜΕΔΙΑΚΗΣ μέχρι και ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ
48 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΑΔΗΣ μέχρι και ΣΕΡΒΟΥ
49 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΣΕΡΓΑΚΗ  μέχρι και  ΣΚΟΡΤΣΗΣ
50 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΣΚΟΤΑΔΗΣ  μέχρι και ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ
51 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΣΠΥΡΟΣ  μέχρι και  ΣΤΕΦΑΝΑΤΟΥ
52 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΣΤΕΦΑΝΗ  μέχρι και ΤΑΛΟΥΜΗΣ
53 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΤΑΛΦΑΝΙΔΗΣ  μέχρι και ΤΙΚΟΥ
54 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗ μέχρι και ΤΣΑΚΙΡΙΔΟΥ
55 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ  μέχρι και ΤΣΙΜΠΙΝΟΣ
56 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΤΣΙΜΠΙΡΙΔΗΣ  μέχρι και ΦΑΡΑΚΛΟΥ
57 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΦΑΡΑΚΟΣ μέχρι και ΦΡΕΤΖΑΓΙΑΣ
58 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΦΡΙΓΚΑ  μέχρι και  ΧΑΣΚΑΣ
59 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΧΑΣΚΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και  ΧΟΥΤΕΑΣ
60 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΧΟΥΤΖΟΥΜΗΣ  μέχρι και ΩΤΤΑ

στη  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Σε 20 εκλογικά τμήματα (με αριθμούς 1 έως 20) που θα εγκατασταθούν στο περίπτερο 4 (ισόγειο) της HELEXPO A.E. (Εγνατία 154, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:

1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :  ΑΑΡΩΝ μέχρι και ΑΝΤΩΝΟΓΛΟΥ και όσων το  επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ
3 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΒΛΑΣΤΑΚΗΣ μέχρι και ΓΙΑΝΝΟΥΚΟΣ
4 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ  μέχρι και ΔΗΜΗΤΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ
5 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΖΩΓΡΑΦΟΠΟΥΛΟΥ
6 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΖΩΓΡΑΦΟΣ  μέχρι και ΚΑΝΑΓΚΙΝΗΣ
7 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΑΝΑΚΑΚΗ  μέχρι και ΚΑΤΣΙΜΠΑΣ
8 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΑΤΣΙΜΠΕΡΗ  μέχρι και ΚΟΥΚΟΥΦΛΗΣ
9 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΟΥΛΑ  μέχρι και ΛΑΖΟΥΡΑΣ
1ο ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΛΑΘΟΥΡΑΚΗ μέχρι και ΜΑΝΟΥΑΧ
11 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ μέχρι και ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΣ
12 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΜΠΟΧΩΤΗΣ
13 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΠΡΑΒΟΣ μέχρι και ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΟΥ
14 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΣ μέχρι και  ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΟΥ
15 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΑΠΑΠΑΝΟΣ μέχρι και ΠΟΜΑΚΗΣ
16 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΟΜΟΝΗ μέχρι και ΣΕΡΒΟΥ
17 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΣΕΡΓΑΚΗ  μέχρι και ΣΤΕΦΑΝΑΤΟΥ
18 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΣΤΕΦΑΝΗ μέχρι και ΤΣΑΚΙΡΙΔΟΥ
19 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ  μέχρι και ΦΡΕΤΖΑΓΙΑΣ
20 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΦΡΙΓΚΑ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

Σε 2 εκλογικά τμήματα που θα εγκατασταθούν:

Το ένα από τα εκλογικά στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Αιτωλοακαρνανίας του ΤΕΕ (Αίθουσα εκδηλώσεων, 1ος όροφος Π. Σούλου 11, ΑΓΡΙΝΙΟ) ,  και  το άλλο στο Διοικητήριο στα Γραφεία της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων της Περιφερειακής Ενότητας Αιτωλοακαρνανίας (Κύπρου 30, ισόγειο Αίθουσα συνεδριάσεων Περιφερειακού Συμβουλίου, ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ).  Όλα τα Μέλη που βρίσκονται στην Περιφερειακή Ενότητα Αιτωλοακαρνανίας ψηφίζουν σε ένα από τα δύο ως άνω εκλογικά τμήματα, δηλαδή είτε στο Αγρίνιο είτε στο Μεσολόγγι.

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στο Εργατικό Κέντρο Ναυπλίου (25ης Μαρτίου 2, ΝΑΥΠΛΙΟ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΑΡΚΑΔΙΑΣ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Πελοποννήσου του ΤΕΕ (Ηρώων Πολυτεχνείου 19,  ΤΡΙΠΟΛΗ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΑΡΤΑΣ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Άρτας του ΤΕΕ (Σκουφά 12, ΑΡΤΑ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΑΧΑΪΑΣ

Σε 6 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στο 2ο Γυμνάσιο Πάτρας (Τριών Ναυάρχων & Μαιζώνος 156, ΠΑΤΡΑ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:

1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ  ΤΜΗΜΑ :  ΑΑΡΩΝ μέχρι και ΓΚΡΟΥΣΤΙΩΤΗΣ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ:  ΓΚΡΟΥΤΣΗΣ  μέχρι και ΚΑΡΝΑΧΩΡΙΤΗΣ
3 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΑΡΝΕΖΗΣ  μέχρι και ΜΑΝΟΥΑΧ
4 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ μέχρι και ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ
5 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ:  ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  μέχρι και ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ
6 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΣΠΥΡΟΣ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΒΟΙΩΤΙΑΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στο Διοικητήριο Περιφερειακής Ενότητας Βοιωτίας (Φίλωνος 35-39, ισόγειο,  ΛΙΒΑΔΕΙΑ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΓΡΕΒΕΝΩΝ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στo Διοικητήριο της Περιφερειακής Ενότητας Γρεβενών (Αίθουσα Πέτρος Σούλης, Τέρμα Κων/νου Ταλιαδούρη, 1ος όροφος, ΓΡΕΒΕΝΑ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΔΡΑΜΑΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Δράμας του ΤΕΕ (Επικούρου 2,  ΔΡΑΜΑ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
Στη ΡΟΔΟ σε 2 εκλογικά τμήματα, που ορίσθηκαν με την υπ’ αριθ. Πρωτ. 74089/9.11.2016 (ΑΔΑ: ΩΚΗΚ4653ΟΞ-ΓΦΣ) απόφαση του Υπουργού Υποδομών και Μεταφορών και θα εγκατασταθούν όλα στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Δωδεκανήσου του ΤΕΕ  (Μητροπόλεως 4, ΡΟΔΟΣ).
Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:

1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :  ΑΑΡΩΝ μέχρι και  ΜΑΝΟΥΑΧ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ : ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ μέχρι και ΩΤΤΑ

Στα νησιά Κάλυμνο, Κάρπαθο και Κω οι εκλογείς θα ψηφίσουν σε εκλογικά τμήματα που θα εγκατασταθούν όπως παρακάτω:
α)         Στην ΚΑΛΥΜΝΟ, στα γραφεία της Υπηρεσίας Δόμησης του Δήμου Καλυμνίων (Χώρα ΚΑΛΥΜΝΟΥ),
β)         Στην  ΚΑΡΠΑΘΟ, στα γραφεία της Υπηρεσίας Δόμησης Δήμου Καρπάθου (Πηγάδια, ΚΑΡΠΑΘΟΣ),
γ)         Στην ΚΩ, στα γραφεία της Μόνιμης Επιτροπής του ΤΕΕ (Αννέτα Λαουμτζή 6, ΚΩΣ)

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΕΒΡΟΥ

Σε 2 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν

Το ένα από τα εκλογικά στο Επιμελητήριο Έβρου (Λεωφ. Δημοκρατίας 307, 4ος όροφος, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) και το άλλο στα Γραφεία του ΤΕΕ (Κων/πόλεως και Τσερκέζη 26 -πρώην Σκρα, ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ]
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΕΥΒΟΙΑΣ

Σε 3 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στο Ξενοδοχείο «Παλίρροια»  (Ελ. Βενιζέλου 2, ΧΑΛΚΙΔΑ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:

1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :  ΑΑΡΩΝ  μέχρι και ΚΑΡΝΑΧΩΡΙΤΗΣ  και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΑΡΝΕΖΗΣ μέχρι και ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ
3 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στο Κτίριο ΚΑΠΗ του Δήμου Καρπενησίου (Ν. Τσιαμπούλα 2, 2ος όροφος, ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΖΑΚΥΝΘΟΥ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Ζακύνθου του ΤΕΕ (Κομούτου 6, 1ος όροφος, ΖΑΚΥΝΘΟΣ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΗΛΕΙΑΣ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στην Περιφερειακή Ενότητα  Ηλείας – Διοικητήριο (Μικρό Συνεδριακό Κέντρο, Μανωλοπούλου 47, ΠΥΡΓΟΣ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΗΜΑΘΙΑΣ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων της Περιφερειακής Ενότητας Ημαθίας (Λεωφ. Στρατού 72, ΒΕΡΟΙΑ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Σε 5 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στην Έδρα  του Περιφερειακού Τμήματος Ανατολικής Κρήτης του ΤΕΕ (Πρεβελάκη & Γρεβενών, ΗΡΑΚΛΕΙΟ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :  ΑΑΡΩΝ μέχρι και ΔΗΜΗΤΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ : ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΚΟΥΚΟΥΦΛΗΣ
3 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ : ΚΟΥΛΑ μέχρι και ΜΠΟΧΩΤΗΣ
4 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ : ΜΠΡΑΒΟΣ μέχρι και  ΣΕΡΒΟΥ
5 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ : ΣΕΡΓΑΚΗ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Θεσπρωτίας του ΤΕΕ (Γρ. Λαμπράκη 3, ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σε 3 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Ηπείρου του ΤΕΕ (Αραβαντινού 6–8, ΙΩΑΝΝΙΝΑ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :  ΑΑΡΩΝ  μέχρι και ΚΑΡΝΑΧΩΡΙΤΗΣ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ : ΚΑΡΝΕΖΗΣ μέχρι και ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ
3 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ : ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΚΑΒΑΛΑΣ
Σε 2 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Ανατολικής Μακεδονίας του ΤΕΕ (Βότση 2, ΚΑΒΑΛΑ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΑΑΡΩΝ  μέχρι και ΜΑΝΟΥΑΧ και όσων το επώνυμο   γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ  μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Σε 2 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στα Γραφεία της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων Περιφερειακής Ενότητας Καρδίτσας  (Μπλατσούκα 24, Κτίριο 1 & 2, ΚΑΡΔΙΤΣΑ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ : ΑΑΡΩΝ  μέχρι και ΜΑΝΟΥΑΧ και όσων το επώνυμο        γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ  μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Καστοριάς του ΤΕΕ (Αρχοντικό Παπατέρπου, Μ. Αλεξάνδρου 143, ΚΑΣΤΟΡΙΑ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Κέρκυρας  του ΤΕΕ (Λεωφ. Αλεξάνδρας 13, ΚΕΡΚΥΡΑ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στο Εμποροβιομηχανικό Επιμελητήριο Κεφαλληνίας και Ιθάκης (Αίθουσα Εκδηλώσεων, Λεωφ. Βεργωτή 131, ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΚΙΛΚΙΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στο Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Κιλκίς (Βυζαντίου 1, ΚΙΛΚΙΣ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΚΟΖΑΝΗΣ
Σε 3 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν όλα στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Δυτικής Μακεδονίας του ΤΕΕ στην Κοζάνη (Μπουσίου και Εστίας 3, ΚΟΖΑΝΗ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:

1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :  ΑΑΡΩΝ  μέχρι και ΚΑΡΝΑΧΩΡΙΤΗΣ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΑΡΝΕΖΗΣ μέχρι και ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ
3 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στην Περιφερειακή Ενότητα Κορινθίας – Διοικητήριο (Κροκιδά 2 , ΚΟΡΙΝΘΟΣ).

στα Νησιά ΣΥΡΟΥ, ΑΝΔΡΟΥ, ΜΗΛΟΥ,  ΜΥΚΟΝΟΥ,   ΝΑΞΟΥ και  ΘΗΡΑΣ, (τέως Ν. Κυκλάδων)
Στην Σύρο, σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στο Εργατικό Κέντρο Κυκλάδων (Αίθουσα Συνεδριάσεων 1ος όροφος, Αγ. Νικολάου 8 Ερμούπολη, ΣΥΡΟΣ).
Στα υπόλοιπα νησιά των Κυκλάδων οι εκλογείς θα ψηφίσουν σε εκλογικά τμήματα που θα εγκατασταθούν όπως παρακάτω:
α)         Στην Άνδρο, στα Γραφεία της Υπηρεσίας Δόμησης του Δήμου Άνδρου (Παλιό Επαρχείο – Χώρα ΑΝΔΡΟΥ),
β) Στην Μήλο, στα Γραφεία του Τμήματος Τεχνικών Έργων Περιφερειακής Ενότητας Μήλου (Τριοβάσαλος, ΜΗΛΟΣ).
γ) Στην Μύκονο, στο Γρυπάρειο Πολιτιστικό Κέντρο Δήμου Μυκόνου (Αργύραινα, ΜΥΚΟΝΟΣ)
δ)  Στη Νάξο, στο Δημαρχείο Νάξου & Μικρών Κυκλάδων (Χώρα ΝΑΞΟΥ),
ε) Στη Θήρα, στα Γραφεία του Τμήματος Τεχνικών Έργων Περιφερειακής Ενότητας Θήρας (Επαρχείο, ΘΗΡΑ)

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΛΑΚΩΝΙΑΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Λακωνίας του ΤΕΕ (Λυκούργου & Αγησιλάου 67-69, ΣΠΑΡΤΗ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΛΑΡΙΣΑΣ
Σε 4 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας του ΤΕΕ στη ΛΑΡΙΣΑ (Καλλιθέας 7 & Τζαβέλλα, ΛΑΡΙΣΑ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ:  ΑΑΡΩΝ μέχρι και ΖΩΓΡΑΦΟΠΟΥΛΟΥ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΖΩΓΡΑΦΟΣ μέχρι και  ΜΑΝΟΥΑΧ
3 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ μέχρι και ΠΟΜΑΚΗΣ
4 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΟΜΟΝΗ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΛΑΣΙΘΙΟΥ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στο Διοικητήριο της Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου (Αίθουσα Αντώνης Στρατάκης- Πολυτεχνείου 1, ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ).

στις Περιφερειακές Ενότητες  ΛΕΣΒΟΥ και ΛΗΜΝΟΥ
Στη Λέσβο σε 1 εκλογικό τμήμα που θα εγκατασταθεί στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Βορειοανατολικού Αιγαίου του ΤΕΕ (Αρίωνος 1, ΜΥΤΙΛΗΝΗ).
Στη Λήμνο σε 1 εκλογικό τμήμα που θα εγκατασταθεί στο Επαρχείο Λήμνου, στα Γραφεία του Τμήματος Τεχνικών Έργων Περιφερειακής Ενότητας Λήμνου (ισόγειο, Λ. Δημοκρατίας 34, ΜΥΡΙΝΑ ΛΗΜΝΟΥ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Λευκάδας του ΤΕΕ (Λευκάτα 6, ΛΕΥΚΑΔΑ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Σε 4 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Μαγνησίας του ΤΕΕ στο ΒΟΛΟ (2ας Νοεμβρίου & Ξενοφώντος 93, ΒΟΛΟΣ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ:  ΑΑΡΩΝ μέχρι και ΖΩΓΡΑΦΟΠΟΥΛΟΥ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΖΩΓΡΑΦΟΣ μέχρι και  ΜΑΝΟΥΑΧ
3 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ μέχρι και ΠΟΜΑΚΗΣ
4 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΟΜΟΝΗ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
Σε 2 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στη Περιφερειακή Ενότητα Μεσσηνίας- Διοικητήριο (Αίθουσα «Αλέξανδρος Κουμουνδούρος», ΚΑΛΑΜΑΤΑ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ:  ΑΑΡΩΝ μέχρι και ΜΑΝΟΥΑΧ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΞΑΝΘΗΣ
Σε 2 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στο Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Ξάνθης (Μεγ. Ρεύματος 18, ΞΑΝΘΗ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΑΑΡΩΝ  μέχρι και ΜΑΝΟΥΑΧ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΠΕΛΛΑΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Πέλλας του ΤΕΕ (Φιλίππου 26, ΕΔΕΣΣΑ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΠΙΕΡΙΑΣ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Πιερίας του ΤΕΕ (Π. Τσαλδάρη 16, ΚΑΤΕΡΙΝΗ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΠΡΕΒΕΖΑΣ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Πρέβεζας του ΤΕΕ (Λ. Ειρήνης 84, 1ος όροφος, ΠΡΕΒΕΖΑ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Ρεθύμνου του ΤΕΕ (Λεωφ. Κουντουριώτη 140, ΡΕΘΥΜΝΟ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΡΟΔΟΠΗΣ

Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Θράκης του ΤΕΕ (Παρνασσού 6, ΚΟΜΟΤΗΝΗ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΣΑΜΟΥ

Στη Σάμο σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής Σάμου του ΤΕΕ (Πυθαγόρα 9, Περιβόλια ΣΑΜΟΣ).
στην Περιφερειακή Ενότητα  ΣΕΡΡΩΝ

Σε 2 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στα Γραφεία της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων Περιφερειακής Ενότητας Σερρών (Τέρμα Ομονοίας, ΣΕΡΡΕΣ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΑΑΡΩΝ  μέχρι και ΜΑΝΟΥΑΧ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ  μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Σε 2 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στα Γραφεία της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων (Βασ. Τσιτσάνη 31, 2ος όροφος  ΤΡΙΚΑΛΑ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ :  ΑΑΡΩΝ  μέχρι και ΜΑΝΟΥΑΧ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ  μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
Σε 2 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Ανατολικής  Στερεάς  Ελλάδας  του ΤΕΕ (Πλ. Ελευθερίας 3, ΛΑΜΙΑ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ:   ΑΑΡΩΝ  μέχρι και ΜΑΝΟΥΑΧ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΜΑΝΟΥΒΕΛΟΣ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΦΛΩΡΙΝΑΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στο Κτίριο της Περιφερειακής Ενότητας Φλώρινας (Διοικητήριο, Αίθουσα πρώην Νομαρχιακού Συμβουλίου, ΦΛΩΡΙΝΑ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΦΩΚΙΔΑΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στο Κτίριο Περιφερειακής Ενότητας Φωκίδας (Ι. Γιδογιάννου 31, ΑΜΦΙΣΣΑ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί στα Γραφεία της Νομαρχιακής Επιτροπής  Χαλκιδικής του ΤΕΕ (22ας Απριλίου 1, 2ος όροφος, ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ).

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΧΑΝΙΩΝ
Σε 3 εκλογικά τμήματα, που θα εγκατασταθούν στην Έδρα του Περιφερειακού Τμήματος Δυτικής Κρήτης του ΤΕΕ στα ΧΑΝΙΑ (Νεάρχου 23, ΧΑΝΙΑ). Τα τμήματα αυτά, στα οποία οι ψηφοφόροι κατανέμονται και ψηφίζουν κατά την αλφαβητική σειρά των επωνύμων τους, είναι τα ακόλουθα:
1 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΑΑΡΩΝ μέχρι και ΚΑΡΝΑΧΩΡΙΤΗΣ και όσων το επώνυμο γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες
2 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΚΑΡΝΕΖΗΣ μέχρι και ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ
3 ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ μέχρι και ΩΤΤΑ

στην Περιφερειακή Ενότητα  ΧΙΟΥ
Σε 1 εκλογικό τμήμα, που θα εγκατασταθεί  στα γραφεία της Διεύθυνσης Τεχνικών Έργων Περιφερειακής Ενότητας Χίου (Πολυτεχνείου 1, ΧΙΟΣ).




Αναλυτικά οι σταυροί προτίμησης για το Ψηφοδέλτιο της αντιπροσωπείας

Αναλυτικά  οι  σταυροί  προτίμησης  που  μπορεί  να  βάλει  ένας  ψηφοφόρος  στο  ψηφοδέλτιο  της Αντιπροσωπείας  του  ΤΕΕ  είναι,  για  κάθε  Τμήμα  ή  εξομοιούμενη  με  Τμήμα  Περιφέρεια,  όπως  παρακάτω:  
1.  Νομός Αττικής         μέχρι                                          25
2.  Τμήμα Κεντρικής Μακεδονίας                               12
3.  Τμήμα Δυτικής Ελλάδας                                            4
4.  Τμήμα Θράκης                                                              2
5.  Τμήμα Ανατολικής Μακεδονίας                              2
6.  Τμήμα Δυτικής Μακεδονίας                                     2
7.  Τμήμα Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας           3
8.  Τμήμα Νομού Μαγνησίας                                         1
9.  Τμήμα Ανατολικής Στερεάς Ελλάδας                   2
10.  Τμήμα Ηπείρου                                                          2
11.  Τμήμα Νομού Δωδεκανήσου                                  1
12.  Τμήμα Ανατολικής Κρήτης                                    2
13.  Τμήμα Δυτικής Κρήτης                                           2
14.  Τμήμα Πελοποννήσου                                            2
15.  Τμήμα Νομού Κέρκυρας                                          1
16.  Τμήμα Νομού Αιτωλοακαρνανίας                      1
17.  Τμήμα Βορειοανατολικού Αιγαίου                     2
18.  Τμήμα Νομού Ευβοίας                                           1
19.  Νομός Κυκλάδων                                                     1  
Ακόμα μπορεί να βάλει και μέχρι τρεις (3) σταυρούς προτίμησης σε υποψήφιους άλλων Περιφερειών του ίδιου συνδυασμού.
Επιστροφή στο περιεχόμενο | Επιστροφή στο κύριο μενού